Co stosować na skórę pod oczami, by zachować jej młody wygląd?

Przeglądając ofertę znanych marek kosmetycznych możesz znaleźć kremy do każdego rodzaju cery, odpowiadające jej specyficznym potrzebom. W zakresie pielęgnacji skóry pod oczami również jest spory wybór i przed zakupem warto zwrócić uwagę na połączenie składników, zawartych w kosmetyku.

Jakie są potrzeby skóry pod oczami?

Skóra na powiekach oraz pod oczami jest wyjątkowo cienka, przez co szczególnie podatna na zwiotczenie, powstanie drobnych linii, zmarszczek oraz kurzych łapek. Jest również podatna na tworzenie się cieni, sińców oraz przebarwień. Specyficzne i wysokie wymagania skóry pod oczami warunkują używanie w tej przestrzeni specjalnego rodzaju kosmetyków, szczególnie wpływającego na jej kondycję. Skóra pod oczami wymaga kompleksowego, a zarazem delikatnego nawilżenia i odżywienia, dzięki któremu jej wygląd niezależnie od upływu czasu zachwyci. Zadbaj o jej uelastycznienie, nawilżenie i rozświetlenie. 

Jakie składniki powinien zawierać skuteczny krem pod oczy?

W szerokiej ofercie kremów pod oczy znajdziesz składniki, które pozytywnie oddziałują na cienką i skłonną do powstawania zmarszczek skórę pod oczami. Dzięki ich połączeniu oraz doborowi odpowiednich proporcji możesz skorzystać z efektu, wypracowanego regularną pielęgnacją. Jak skuteczny jest rozjaśniający krem pod oczy, który jednocześnie działa na oznaki starzenia? Jego głównym składnikiem jest witamina Cg, która zapewnia efekt rozświetlenia i rozjaśnienia skóry pod oczami, działa antyoksydacyjnie, likwiduje drobne zmarszczki i przebarwienia. Witamina Cg w połączeniu z niacynamidem tworzy zestaw składników, poprawiających elastyczność skóry, tworzących jej skuteczną barierę ochronną oraz ochronę przed działaniem wolnych rodników. Ważnym składnikiem w pielęgnacji skóry pod oczami jest kofeina, również działająca antyoksydacyjnie, a dodatkowo likwidująca obrzęki i poprawiająca napięcie skóry. Wyjątkowe działanie kremu podkreśla „wisienka na torcie”, czyli puder bananowy. Ten składnik odpowiada za doskonały wygląd skóry. 

Jak często stosować krem pod oczy?

Krem pod oczy jest kosmetykiem, bardzo ważnym w codziennej pielęgnacji skóry. Należy stosować go zarówno podczas wieczornej rutyny pielęgnacyjnej, by aktywnie oddziaływał na skórę podczas nocnej regeneracji jak i rano, po porannej toalecie. W ten sposób stworzy doskonałą bazę dla kosmetyków, stosowanych do makijażu. Efektywne działanie kremu pod oczy możliwe jest dzięki regularności oraz właściwej technice użytkowania. Pamiętaj, by stosować go codziennie na czystą skórę pod oczami, wklepując niewielką ilość produktu bardzo delikatnie. Nie naciągaj skóry pod oczami, która podatna jest na tworzenie się zmarszczek. 

Jak minimalizować starzenie się skóry pod oczami?

Istotnym powodem starzenia się skóry pod oczami oraz tworzenia się przebarwień są promienie słoneczne. Zarówno ich bezpośredni wpływ na skórę jak i mrużenie oczu pod wpływem promieni słonecznych wpływają na fotostarzenie. Unikaj bezpośredniej ekspozycji w godzinach najbardziej intensywnego promieniowania i osłaniaj oczy za pomocą wysokiej jakości okularów przeciwsłonecznych, wyposażonych w filtry UV. Na twarz stosuj kremy z wysoką wartością filtra SPF. Unikaj narażania skóry pod oczami na kontakt z dymem papierosów oraz zanieczyszczeniami zewnętrznymi. Podczas demakijażu nie trzyj skóry pod oczami, a delikatnie przesuwaj wacik, nasączony płynem. 

Materiał zewnętrzny

Redakcja casadi.pl