Czy warto na astygmatyzm wybrać soczewki dwutygodniowe?

Astygmatyzm jest bardzo często występująca wadą wzroku, która może się pojawić u ludzi w każdym wieku i powoduje niewyraźne oraz nieostre widzenie zarówno z bliska jak z daleka. Bardzo często występuje w połączeniu z objawami nadwzroczności albo krótkowzroczności. Powodem takich problemów ze wzrokiem mogą być różne czynniki, zarówno urządzenia elektroniczne, które użytkujemy na co dzień, jak i uszkodzenia rogówki czy praca, którą wykonujemy. Najlepiej jest skorygować astygmatyzm, wykorzystując do tego okulary korekcyjne lub soczewki dwutygodniowe albo jednodniowe.

Co powoduje astygmatyzm i jakie są jego objawy?

Soczewki na astygmatyzm są niezbędne do tego, aby światło wpadające do oka prawidłowo skupiało się na siatkówce, dzięki czemu widziany obraz jest ostry i dokładny. Najczęściej przyczyną takiego problemu jest rogówka, która zamiast naturalnego kulistego kształtu, ma kształt piłki do gry w rugby. To właśnie powoduje rozproszenie światła, które wpada do oczu.

Objawy astygmatyzmu są różne, dlatego też niektóre osoby mają problem z widzeniem na dalszą odległość np. jadąc samochodem i skupiając się na znakach drogowych, ale może również powodować nieostre widzenie np. podczas czytania czy pisania. Jeżeli wada wzroku nie będzie korygowana odpowiednimi okularami albo soczewkami to będzie powodować częste bóle głowy, mrużenie i zmęczenie oraz coraz większe problemy z normalnym widzeniem.

Czy na astygmatyzm sprawdzą się soczewki dwutygodniowe?

Podrażnienie i problemy ze wzrokiem powoduje wiele różnych czynników. Najczęstsze, które mają na nas wpływ to urządzenia elektroniczne typu telefon lub komputer, ale również konkretne warunki, w jakich pracujemy lub spędzamy dzień, czyli np. klimatyzacja lub suche powietrze. To wszystko może mieć negatywny wpływ na nasz wzrok, powodować dyskomfort czy podrażnienie oczu.

Bardzo często pacjenci decydują się na kontaktowe soczewki dwutygodniowe ACUVUE OASYS z Technologią HYDRACLEAR. Nie tylko pomagają redukować uczucie zmęczonych oczu, ale także działają jako naturalny film łzowy. Mogą je zamówić również osoby cierpiące na krótkowzroczność czy nadwzroczność.

Jak wybrać dobre soczewki dwutygodniowe na astygmatyzm?

Żeby móc normalnie funkcjonować i prowadzić aktywny tryb życia, warto postawić na nowoczesne szkła kontaktowe. Najlepiej przy problemach ze wzrokiem sprawdzą się soczewki na astygmatyzm, które będą stabilne przez cały czas użytkowania i nie będą się przemieszczać, nawet kiedy będziemy wykonywać szybkie ruchy głową.

Korygujące soczewki od ACUVUE mają specjalną unikalną technologię ASD, która zapewnia niezakłócony i doskonały wzrok przez cały dzień. Bezpłatne egzemplarze można otrzymać po zapisaniu się na płatne badanie wzroku, podczas którego specjalista pomoże wybrać odpowiedni rodzaj soczewek.

Pacjent otrzymuje jedną dwutygodniową soczewkę albo 5 soczewek jednodniowych na każde oko wymagające korekcji. Ponadto w salonie optycznym do soczewek otrzymuje się kosmetyczkę z materiałami edukacyjnymi. Wizyta u specjalisty będzie najszybszą drogą do poprawy wzroku.

Redakcja casadi.pl