Hybrydy krok po kroku – jak wykonać zabieg na paznokciach w domowych warunkach?

Zadbane paznokcie to wizytówka kobiety. Manicure hybrydowy pozwala znacznie poprawić ogólną prezencję dłoni i utrzymać pożądany efekt na długo. Jak wykonać hybrydy krok po kroku w domowych warunkach? Jakie produkty trzeba zakupić, by poczuć się jak stylistka? Oto najważniejsze rzeczy, które należy wiedzieć o tym zabiegu kosmetycznym.

Jakie akcesoria są niezbędne do wykonania manicure hybrydowego w domu?

Nie da się ukryć, że manicure hybrydowy to przede wszystkim sposób na świetny wygląd i dobrą zabawę. Przygodę z samodzielnym wykonaniem stylizacji na paznokciach powinno więc rozpocząć się od wyboru ulubionego koloru. Sklepy oferują tak wiele odcieni, że zdecydowanie można znaleźć coś dla siebie. Sam lakier jednak nie wystarczy, bowiem manicure hybrydowy jest bardziej wymagający w wykonaniu. Trzeba poświęcić mu więcej czasu niż standardowemu malowaniu paznokci, jednak efekt końcowy i ponadprzeciętna trwałość wynagradzają wszelkie trudy. Do wykonania hybryd potrzebna jest baza oraz top hybrydowy. Od nałożenia bazy rozpoczyna się stylizację. Z kolei top jest używany na sam koniec. Fanka manicure hybrydowego powinna posiadać również polerkę do paznokci, pilnik, drewniane patyczki do odsuwania skórek, aceton oraz lampę LED. Tego typu akcesoria często są dostępne w zestawach – nabywając je można sporo zaoszczędzić.

Hybrydy krok po kroku – jak nałożyć lakier?

W celu jak najlepszych efektów wykonanie manicure hybrydowego powinno rozpocząć się od przygotowania. Na początku należy odsunąć skórki, nadać paznokciom pożądany kształt za pomocą pilnika, a następnie zmatowić płytkę. Dopiero po tym można przystąpić do dalszych kroków. W skrócie można to opisać w następujący sposób:

– nałożenie bazy i utwardzenie w lampie LED,
– nałożenie pierwszej warstwy lakieru i utwardzenie,
– nałożenie drugiej warstwy lakieru i utwardzenie,
– nałożenie topu i utwardzenie,
– przemycie płytki cleanerem.

Prawidłowo wykonany manicure hybrydowy powinien utrzymać się nawet kilka tygodni. Po upływie tego czasu należy ściągnąć hybrydy za pomocą acetonu i patyczków. Kupując akcesoria do paznokci, dobrze jest wybrać sprawdzoną firmę, dzięki której jakość zabiegu będzie znacznie wyższa. Pomocne mogą okazać się opinie na forach internetowych. Nie brakuje kobiet, które od lat same wykonują manicure w domowych warunkach i chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami i uwagami na ten temat. Najczęściej można je znaleźć na forach kosmetycznych oraz w mediach społecznościowych. Warto również zasięgnąć opinii specjalistów ze sklepu danej marki.

Redakcja casadi.pl