Jak przyspieszyć poród? Najlepsze sposoby

Z całą pewnością można stwierdzić, że narodziny dziecka są jednym z najważniejszych dni w życiu każdej kobiety. Wiele osób zastanawia się jak przyspieszyć poród? Warto się tego dowiedzieć oraz poznać najlepsze sposoby. Jak przyspieszyć poród?

Współżycie seksualne

Wśród najlepszych sposobów na wywołanie porodu można przede wszystkim wymienić współżycie seksualne. Ten sposób znany jest od setek lat i charakteryzuje się dość wysokim poziomem skuteczności. Dzięki penetracji możliwy jest naturalny masaż szyjki macicy, co w pozytywny sposób może wpłynąć na pojawienie się akcji porodowej. Dodatkowo w męskiej spermie można znaleźć takie substancje jak prostaglandyny. Zawarte są w nich hormony, dzięki którym szyjka macicy może szybciej dojrzeć i mogą pojawić się pierwsze skurcze.

Jak przyspieszyć poród – aktywność fizyczna

Kolejnym skutecznym sposobem na wywołanie porodu z całą pewnością jest aktywność fizyczna, która będzie dostosowana do możliwości wysiłkowych kobiety w ciąży. Aktywność fizyczna nie powinna być zbyt intensywna oraz zbyt gwałtowna, ponieważ może spowodować pojawienie się negatywnych objawów. Wśród najlepszych sposobów na ruch można przede wszystkim wymienić spacery, które będą najodpowiedniejszą formą aktywności dla wielu kobiet.

przyspieszenie porodu

Wywar z liści malin

Dla bardzo wielu kobiet skutecznym sposobem na przyspieszenie akcji porodowej będzie regularne spożywanie wywaru z liści malin. Istotną kwestią jest picie wywaru z liści, a nie owoców malin, dlatego warto na ten aspekt zwrócić szczególną uwagę. Jednak warto pamiętać, że napar tego rodzaju powinno się spożywać w sposób regularny, aby mógł przynieść efekty. Jednorazowe wypicie napoju nie pomoże. Napar z liści malin można spożywać już od trzydziestego ósmego tygodnia ciąży.

Jak przyspieszyć poród – ciepła woda

Wśród najlepszych sposobów na wywołanie porodu można wymienić zastosowanie ciepłej wody. Może to być zarówno prysznic, jak i kąpiel w wannie. Woda relaksuje, a także rozluźnia. Dlatego może wywierać dość duży wpływ na przyspieszenie pojawienia się akcji porodowej. Ciepła woda w szczególności sprawdzi się, gdy akcja porodowa się już zaczęła, a kobieta pragnie ją przyspieszyć. Warto zastanowić się nad tym sposobem.

Lewatywa

Lewatywa to kolejny sposób, który może się okazać skuteczny w celu przyspieszenia akcji porodowej. Jednak lewatywę najlepiej zastosować pod nadzorem wykwalifikowanej położnej, a nie w samodzielny sposób w domu. W tym przypadku działanie to będzie w pełni bezpieczne dla rodzącej kobiety i nie powinny się pojawić żadne negatywne konsekwencje. Lewatywa przez niektóre osoby uznawana jest za jeden z najskuteczniejszych sposobów wywołania porodu.

jak przyspieszyć poród

Jak przyspieszyć poród – olej rycynowy

Bardzo dobrym sposobem na przyspieszenie porodu bez wątpienia jest zastosowanie oleju rycynowego. Wśród głównych możliwości jego działania można wymienić pobudzanie perystaltyki jelit, co w pośredni sposób wpływa na przyspieszenie akcji porodowej. Zwiększona perystaltyka jelit związana jest z możliwością pojawienia się pierwszych skurczy macicy, dlatego przed potencjalnym rozwiązaniem polecane jest spożywanie oleju rycynowego. Ten sposób jest dość często wykorzystywany przez ciężarne kobiety.

Pozytywne myślenie

Kolejnym sposobem na przyspieszenie porodu jest po prostu pozytywne myślenie. Psychika kobiety ma bardzo duży wpływ na powodzenie całego procesu porodu, dlatego warto to uwzględnić. Najlepszym sposobem będzie w tym przypadku zrelaksowanie się, na przykład poprzez wzięcie ciepłej kąpieli, pójście na spacer lub w inny sposób. Opóźnienia porodu mogą być wywołane w dużej mierze czynnikami psychogennymi, takimi jak lęki lub blokady matki.

Redakcja casadi.pl