Jaką biżuterię dla dziecka wybrać?

Chrzciny, roczek, komunia, imieniny, kolejne urodziny – jest wiele okazji, by dziecku podarować biżuterię. Jednak wielu rodziców ma dylemat, czy np. kolczyki złote dla dziewczynki to dobry wybór. Poniżej znajdziesz kilka praktycznych porad na temat tego, jaka biżuteria jest odpowiednia dla dziecka.

Czy biżuteria jest dobrym pomysłem na prezent dla dziecka?

Na forach internetowych czy w mediach społecznościowych jest wiele wątków na temat biżuterii dla dzieci. Wśród rodziców są zarówno jej zwolennicy, jak i sceptycy, a nawet zagorzali przeciwnicy. Jedni uważają, że to zbyt poważna ozdoba, inni obawiają się takich podarunków ze względów bezpieczeństwa.

By obniżyć ryzyko urazów, trzeba po prostu odpowiednio dobierać dodatki do wieku dziecka. Dla malucha niekoniecznie dobre będą dłuższe kolczyki czy choker. Natomiast krótkie kolczyki złote dla dziewczynki mogą być dla niej idealną pamiątką w późniejszych latach.

Co wybrać z dziecięcej biżuterii?

Często pierwszą biżuterię dziecko otrzymuje na ważne okazje i wydarzenia – jak m.in. chrzciny, komunia czy inna uroczystość. Sprawdza się jako pamiątka uroczystości i rodzinnych wydarzeń. Mogą to być między innymi kolczyki złote dla dziewczynki, łańcuszek z zawieszką, naszyjnik z dedykacją czy delikatna bransoletka. Ważne, by była dobrej jakości, nie z niklu, który często uczula. Srebro lub złoto z kolei posłuży długie lata.

Biżuteria dla dziewczynek. Delikatny i cienki, złoty lub srebrny łańcuszek, będzie piękną ozdobą i pamiątką. Można go nosić samodzielnie lub z wybraną zawieszką. Może ona nawiązywać do pasji dziecka albo mieć symboliczne znaczenie.

Jeśli szukasz pomysłu na biżuterię dla młodej damy, możesz wybierać w zasadzie ze wszystkich jej rodzajów. Jeśli ma przekłute uszy, możesz zdecydować się na ponadczasowe kolczyki. W ich przypadku warto stawiać na proste formy, minimalistyczne modele w formie sztyftu, które będą pasowały do wszystkiego i przez wiele lat. Dobre będą m.in. serduszka, księżyc, kwiatuszki, gwiazdki czy uśmiechnięte buźki.

Dobrym uzupełnieniem dziewczęcych stylizacji jest też bransoletka. Może być wykonana ze złota lub srebra, z platyny, drewna, materiału, mieć dodatkowo kolorowe koraliki lub ciekawe zawieszki. Warto wybrać bransoletkę z regulacją, by na pewno pasowała na dziecięcy nadgarstek, ale nie tylko.

Biżuteria dla chłopców. Dla chłopców z kolei popularne są medaliki, łańcuszki z grawerem, bransoletki oraz zegarki. Chłopcy docenią proste formy i surowsze designy. Wiele dzieci nie ma jeszcze świadomości w tym wieku, czym jest biżuteria, dlatego powinna być ona ponadczasowa – większość doceni ją dopiero po latach.

Redakcja casadi.pl