Świadoma pielęgnacja twarzy – ważne zasady dbania o cerę

Dbanie o cerę to nieustanna praca. Świadoma pielęgnacja twarzy to proces, którego można uczyć się całe życie. Od najmłodszych lat warto zdawać sobie sprawę z tego, jak troszczyć się o jej kondycję.

Jak utrzymać skórę w dobrej kondycji? Pamiętaj o podstawach pielęgnacji

Każda cera – bez względu na to czy jest problematyczna, czy też nie, powinna być odpowiednio pielęgnowana. Dobra kondycja skóry nie jest dana raz na zawsze, a bagatelizując pewne kwestie, można szybko pozbawić twarzy jędrności, blasku i odżywienia. Jak więc sprawić, by skóra pozostawała zdrowa? Przede wszystkim należy pamiętać o złotych zasadach pielęgnacji, które powinny stać się nawykiem. Dokładne oczyszczanie twarzy to absolutna podstawa. Codziennie wieczorem należy zmywać makijaż mleczkiem lub płynem do demakijażu, a następnie myć skórę żelem lub pianką. Dopiero potem warto sięgnąć po ulubione serum do twarzy i krem. Taka kolejność pozwala skórze zregenerować się i przygotować na nowy dzień. Błędem jest zasypianie w make-upie lub niedokładne usuwanie resztek podkładu i mascary. Należy podkreślić, że wodoodporny makijaż rządzi się swoimi prawami – do jego zmywania trzeba zaopatrzyć się w produkty, które radzą sobie z usunięciem tak trwałych kosmetyków. Warto zwrócić uwagę, czy dany płyn nadaje się do wodoodpornych make-upów.
Skóra od czasu do czasu musi również odżywić się bardziej niż zwykle. Raz w tygodniu dobrze jest sięgnąć po peeling, by usunąć zrogowaciały naskórek i poprawić wchłanianie substancji odżywczych z kosmetyków. Do cery wrażliwej nadaje się peeling enzymatyczny, który jest o wiele bardziej łagodny od standardowych, ale również skutecznie oczyszcza. Po użyciu scrubu warto też nałożyć maseczkę na kilka minut i dać skórze prawdziwy zastrzyk energii.

O czym pamiętać, robiąc zakupy drogeryjne?

Półki drogerii uginają się od różnego rodzaju produktów. Wybierając się po zakupy, dobrze jest zastanowić się, czego tak naprawdę się potrzebuje. Przed wizytą w sklepie warto zrobić listę najpotrzebniejszych rzeczy. Przede wszystkim, należy znać swój typ cery i na jego podstawie wybierać kremy, żele oczyszczające i wiele innych. Skóra o wiele lepiej prezentuje się, gdy jest traktowana preparatami o konkretnym działaniu. Dla skóry tłustej i mieszanej sprawdzi się krem matujący, a dla skóry wrażliwej i suchej – mocno nawilżający produkt. Dobrze jest również sprawdzać skład kosmetyków i wybierać te z dodatkiem naturalnych ekstraktów. Im krótsza lista w składzie, tym lepiej.

Dbanie o cerę to także zdrowe nawyki

Oprócz zewnętrznego dbania o skórę, warto wdrożyć pewnego rodzaju rytuały o charakterze holistycznym. Nie jest tajemnicą, że zbilansowana dieta, unikanie używek, regularna aktywność fizyczna oraz kontrole lekarskie znacznie wpływają na kondycję całego organizmu – w tym cery. Zdrowe odżywianie się pozwala uniknąć niedoborów witamin i minerałów – to sprawia, że jest się mniej narażonym na zaburzenia hormonalne. Z kolei ruch wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn. Wszystko to ma niemałe znaczenie w wyglądzie skóry.

Redakcja casadi.pl