Co warto wiedzieć o depilacji laserowej? Czy rzeczywiście jest skuteczna?

Depilacja prowadzona za pomocą urządzenia laserowego daje szansę na całkowite pozbycie się włosków. Co warto wiedzieć na jej temat?

Dzisiaj możliwa jest depilacja laserowa w Krakowie oraz w wielu innych miejscowościach w całym kraju. W jakiej sytuacji warto zdecydować się na depilację tą techniką? Na czym dokładnie ona polega? Czy jest skuteczna? Zobacz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące depilacji laserem!

Depilacja laserowa – jak działa?

Depilacja prowadzona z wykorzystaniem urządzeń laserowych ma na celu zniszczenie włosków wraz z ich mieszkami, czyli ze strukturami, z których powstają. To powoduje, że umożliwia ona całkowite pozbycie się włosków, które już nie odrastają.

Podczas zabiegu światło lasera wnika w skórę i niszczy struktury, ponieważ przekształca się ono w energię cieplną. Dochodzi wtedy do nieinwazyjnego usunięcia mieszków włosowych i włosków, więc skóra może być aksamitnie gładka.

Dzisiaj w gabinetach, w których prowadzone są zabiegi depilacji laserowej, wykorzystuje się nowoczesne urządzenia. Są one znacznie skuteczniejsze i jednocześnie bezpieczniejsze od tych, które używane były przed laty. Stosuje je między innymi gabinet Derma Med z Krakowa, którego oferta dostępna jest na stronie https://www.derma-med.pl.

Kiedy warto zdecydować się na depilację laserową?

Zabieg depilacji laserowej jest przede wszystkim polecany dla tych osób, które chcą uzyskać efekt trwałego usunięcia niechcianego owłosienia. To powoduje, że jest on bardzo dobrym wyborem zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Najczęściej prowadzona depilacja laserowa w Krakowie dotyczy nóg, okolic bikini oraz pach. Warto jednak wskazać, że można wykonać ją w praktycznie każdym obszarze ciała i dodatkowo na twarzy, na przykład po to, by usunąć kobiecy wąsik.

Chociaż koszt depilacji laserowej jest dość wysoki, to jednak warto spojrzeć na niego z dłuższej perspektywy czasowej. Trwała depilacja to duża oszczędność na kosztach golenia czy woskowania włosków, więc może być to bardzo dobry wybór na przyszłość. 

Nie można zapominać też o tym, że depilacja laserowa to duża oszczędność czasu, ponieważ nie trzeba poświęcać go na systematyczne usuwanie włosków. W przypadku niektórych kobiet jest ono konieczne nawet codziennie!

Czy jeden zabieg depilacji laserem wystarczy?

Aby usunąć wszystkie włoski skutecznie, jedna depilacja laserowa nie będzie wystarczająca. Ma to związek z faktem, że włoski w skórze znajdują się jednocześnie w różnych fazach wzrostowych.

Depilacja laserowa jest skuteczna tylko w przypadku włosków aktywnie rosnących, a nie tych, które są obecnie w fazie spoczynku czy w fazie przejściowej. Zatem jedna depilacja laserowa w Krakowie może usunąć tylko część włosków.

Zwykle przeprowadza się od 3 do 6 zabiegów depilacji laserowej. W ten sposób można pozbyć się wszystkich niepotrzebnych włosków, aby skóra była aksamitnie gładka.

Wobec tego depilacja laserem może być bardzo dobrym wyborem dla każdej osoby, która chce pozbyć się włosków. Warto sprawdzić oferty gabinetów i umówić się na konsultację ze specjalistą!

Redakcja casadi.pl