Czy peruka sprawdzi się we wszystkich warunkach?

Decydując się na noszenie peruki, z pewnością masz nadzieję, że będziesz mógł z niej korzystać w każdych warunkach. Zależy to jednak od charakterystyki wybranego modelu. W niektórych można rzeczywiście robić niemalże wszystko, a w innych trzeba bardziej uważać na wykonywane czynności. W poniższym artykule podpowiadamy, czego na pewno należy unikać w wyrobach perukarskich i które sprawdzą się lepiej, jeśli zamierzasz je nosić na co dzień.

Osoby kupujące peruki dzielą się na dwie grupy. Pierwsza z nich stanowi klientów, którzy na skutek choroby zmagają się z problemem łysienia i chcą to ukryć właśnie za sprawą peruki. Natomiast druga grupa to osoby zdrowe, pragnące jedynie zmienić swój wizerunek. Wyrób perukarski świetnie sprawdza się w tym celu, gdyż umożliwia szybką i skuteczną modyfikację wyglądu. Przed zakupem należy podjąć decyzję, jakiego rodzaju peruka sprawdzi się lepiej.

Wyrób naturalny, który można spokojnie wykorzystywać w większości warunków, okazuje się odpowiedni dla osób, pragnących nosić go na co dzień. Można w nim spokojnie wykonywać niemalże wszystkie czynności. Natomiast peruki syntetyczne nie nadają się do każdych warunków. Trzeba na nie bardziej uważać, ponieważ ich niewłaściwe użytkowanie może doprowadzić do trwałego uszkodzenia wyrobów – podpowiada pracownik sklepu z perukami Świat Peruk.

Niesprzyjające warunki dla peruk naturalnych i syntetycznych

Peruki naturalne mają za zadanie zastępować prawdziwe włosy. Z tego powodu wykonywane są z naturalnych włosów, co sprawia, że niektórzy nawet się nie zorientują, że masz na głowie wyrób perukarski. Do ich produkcji wykorzystuje się najwyższej jakości materiały. Dzięki temu można je nosić niemalże we wszystkich sytuacjach. Na pewno nie są im straszne warunki atmosferyczne, takie jak opady deszczu czy śniegu. Nie musisz się obawiać również podczas silnego wiatru, ponieważ jeżeli wyrób jest odpowiednio zamocowany, na pewno nie zsunie się z głowy. Podobnie wygląda to w przypadku uprawiania sportów – we właściwie przypiętej peruce jak najbardziej można biegać czy wykonywać inne ćwiczenia. Jedynym zagrożeniem w takiej sytuacji może być pot, który prowadzi do uszkodzenia produktu, zwłaszcza syntetycznego. Dlatego lepiej zdejmować perukę podczas uprawiania sportu, jeśli masz taką możliwość.

Znacznie częściej należy uważać w przypadku noszenia peruki syntetycznej, bo nie jest tak wytrzymała, jak wyrób wykonany z włosów naturalnych. Peruki sztucznej nie można poddawać różnym zabiegom stylizacyjnym, głównie z wykorzystaniem wysokiej temperatury. Takich włosów nie powinno się więc modelować za pomocą prostownicy czy lokówki. Nie można ich również farbować, ponieważ może to doprowadzić do ich trwałego uszkodzenia. Zarówno w peruce naturalnej, jak i syntetycznej nie wolno spać. Zawsze pamiętaj o tym, aby zdejmować wyrób z głowy przed snem i odkładać go w bezpieczne miejsce, najlepiej na specjalnie przeznaczony do tego stojak. W przeciwnym razie peruka może się nieodwracalnie uszkodzić.

Redakcja casadi.pl