Depilacja laserowa w domu – co warto wiedzieć?

Depilacja laserowa jeszcze do niedawna była możliwa wyłącznie w salonie kosmetycznym. Dziś depilacja laserowa w domu już nie jest niemożliwa. Co trzeba wiedzieć o depilacji, by ją prawidłowo przeprowadzić w warunkach domowych?

Depilacja laserowa – co to jest?

Depilacja laserowa polega na wykorzystaniu światła o różnej długości fal. Jest to tzw. światło impulsowe. Produkowane przez urządzenie światło jest pochłaniane przez melaninę, która odpowiedzialna jest za zabarwienie skóry.

Depilacja jest bardziej skuteczna im więcej melaniny jest w organizmie. Co to znaczy? Kobiety o jasnych lub rudych włosach mogą potrzebować większej ilości zabiegów niż brunetki.

Warto również wiedzieć, że tempo wzrostu włosów jest zróżnicowane. Laser działa wyłącznie na te włoski, które już są widoczne. Znaczy to, że efekt depilacji będzie widoczny dopiero po 6 – 8 tygodniach używania depilatora.

Polecamy: https://casadi.pl/ze-swiata-salonu-kosmetycznego-laminacja-rzes-przed-i-po/

depilacja laserowa

Jak używać depilatora w domu?

Depilacja laserowa w domu jest wyjątkowo prosta. Przed przystąpieniem do zabiegu należy ogolić depilowaną powierzchnię maszynką jednorazową. Następnie przykładamy depilator laserowy do skóry i powoli naświetlamy miejsce obok miejsca. Jest to zadanie bardzo intuicyjne, które nikomu nie sprawi trudności.

Trzeba pamiętać, że przed pierwszą depilacją laserową w domu koniecznie trzeba przeprowadzić próbę na niewielkim fragmencie ciała. Tylko w ten sposób można dowiedzieć się jak zareagujemy na wiązkę światła.

Koniecznie trzeba pamiętać, że przed pierwszą depilacją laserową koniecznie trzeba skalibrować urządzenie zgodnie z instrukcja załączoną przez producenta.

Zobacz także: https://casadi.pl/swiadoma-pielegnacja-twarzy-wazne-zasady-dbania-o-cere/

Jak wybrać depilator laserowy?

Wybierając depilator laserowy koniecznie należy zwrócić uwagę na jego moc. Idealny będzie depilator, który ma możliwość ustawienia mocy działania tak, by można było go wykorzystywać na różnych częściach ciała.

Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe nasadki, które umożliwiają golenie mniejszych lub większych powierzchni. Inna nakładka będzie potrzebna do golenia nóg, a inna do usuwania owłosienia na twarzy.

Ważny jest również sposób zasilania. Akumulatory dają większą mobilność, ale należy zwrócić uwagę, by zawsze były naładowane. Depilator laserowy ładowany wyłącznie sieciowo można wykorzystywać wyłącznie w pobliżu gniazdka, co nie zawsze jest wygodne. Wybierając depilator laserowy na kabel koniecznie trzeba zwrócić uwagę na długość kabla. Krótki kabel będzie bardzo męczący.

depilacja laserowa w domu

Depilatory markowe, które niestety są droższe, mają również funkcje, które ułatwiają depilację. Warto zwrócić uwagę na czujnik rozpoznawania koloru skóry, który ułatwia dobranie programu idealnego dla naszej cery. Ciekawą opcją jest również aplikacja do planowania depilacji. Dzięki temu uzyskamy lepsze efekty i maksymalnie wykorzystany możliwości depilatora.

Po zakończeniu depilacji urządzenie należy przetrzeć miękką szmatka i odłożyć w suche miejsce.

Depilacja laserowa w domu to ciekawa alternatywa dla depilacji w salonie kosmetycznym. Jest to również rozwiązanie dużo wygodniejsze niż klasyczne depilatory, które sprawiają dużo bólu w trakcie zabiegu.

Redakcja casadi.pl