Dobierz odpowiednie kosmetyki do swojej twarzy!

Na rynku można znaleźć tak wiele doskonałych kosmetyków, które na pierwszy rzut oka wyglądają pięknie. A jednak gdy kupujesz je i nakładasz na twarz, coś się nie zgadza. To częsty problem u osób, które nie odkryły jeszcze, co pasuje do ich twarzy. Jaki makijaż wybrać do Twojego typu urody?

Wiosna

Kobiety, które są wiosnami charakteryzują się najczęściej jasną cerą i zielonymi, niebieskimi lub piwnymi oczami. Mają włosy w odcieniu miodu, brązu, czy rudości. Ich uroda jest ciepła, nierzadko z piegami. Wybierając cienie do powiek dla wiosny, należy kierować się tym, co jest bliskie odcieniowi jej skóry. Powinny to być róże, pomarańcze, nude, czy brzoskwinie. Będziesz wyglądać dobrze także w brązach oraz zieleniach.

Lato

Kobiety, które mają urodę typu lato najczęściej posiadają bardzo jasną skórę, jasne blond włosy i niebieskie, brązowe lub zielone oczy, charakteryzujące się chłodnym odcieniem. Mogą posiadać piegi. Do lata pasować będą cienie w chłodnej tonacji, takie jak niebieski, fiolet, beże i róże, ale bez ciepłych odcieni żółci. Lato idealnie wygląda z zaróżowionymi policzkami i ustami muśniętymi pomadką. Stanowczo unikaj jednak ciemnych i jaskrawych kolorów. Jeśli masz jasne rzęsy, tak samo jak włosy, pomoże Ci tusz do rzęs, który podkreśli oko.

Jesień

Jesienne kobiety posiadają rude bądź jasnobrązowe włosy i najczęściej bardzo jasną cerę. Może ona być w odcieniu kości słoniowej bądź złota. Ich oczy są piwne lub zielone. Skóra naznaczona jest piegami. Jeśli jesteś jesienią, Twoje kolory to brązy, beże i zielenie, ale także pomarańcz czy złoto. Wybieraj więc kosmetyki w ciepłych odcieniach, barwach ziemi. Stanowczo unikaj zaś granatu, zwłaszcza mocnego, i bardzo jasnych kolorów.

Zima

Zima charakteryzuje się porcelanową cerą i czarnymi włosami, a także piwnymi oczami (czasem niebieskimi). Doskonale wygląda w intensywnych kolorach, takich jak czerwień, róż, błękit i czerń oraz odcienie szarości. Jeśli jesteś zimą, nie musisz bać się czerwonych ust oraz wyraźnie podkreślonych oczu. Smokey eyes będą wyglądać u Ciebie doskonale. Nie wybieraj jednak kosmetyków o ciepłych odcieniach, takich jak złoto czy pomarańcz. 

Jak zatem widzisz, dobór odpowiednich kosmetyków do Twojej cery wcale nie jest tak trudny, jak mogłoby się wydawać. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pielęgnacji i makijażu, koniecznie zajrzyj na stronę Eveline.pl.

Redakcja casadi.pl