Na co zwracać uwagę podczas zakupu obrączek ślubnych?

Od wieków obrączki to głównie symbol wiecznej miłości dla dwojga osób, lecz jest to również pamiątka z dnia ślubu. Właściwy wybór obrączek ślubnych nie należy do najłatwiejszych, ponieważ biżuteria tego typu noszona jest przeważnie do końca życia. Z tego powodu warto pamiętać o tym, żeby dobrać ją rozsądnie, żeby podobała się obojgu małżonkom nawet przez kilkadziesiąt lat.

Na rynku kupić można obrączki ślubne w bardzo zróżnicowanych wersjach. W sklepach znajdziemy zarówno modele klasyczne, jak i te bardziej nietypowe – mowa tutaj o obrączkach z połączenia białego, czerwonego bądź żółtego złota.

Obrączki ślubne – co warto o nich wiedzieć?

Należy pamiętać o tym, że praktycznie każda para znajdzie w sklepach odpowiednie obrączki dla siebie. Można je wybrać i za pomocą konfiguratora samodzielnie zaprojektować w taki sposób, żeby spełniały wszelkie oczekiwania. Obrączki ślubne najlepiej kupić jeszcze kilka tygodni przed wyznaczonym terminem ceremonii ślubnej. Dzięki temu możemy bez zbędnego pośpiechu przyjrzeć się różnym modelom i wybrać ten, który przypadnie nam najbardziej do gustu. Jest to świetny sposób na to, żeby uniknąć wszelkich problemów związanych z odbiorem, dopasowaniem rozmiaru, a także dostawą.

Na rynku kupić można obrączki ślubne, które zostały zrobione metodą bezszwową. Dzięki temu podstawia obrączki zrobiona jest z jednego kawałka metalu. Należy pamiętać, że w tej metodzie surowcem wyjściowym będzie złota rurka, z której odcinany będzie potrzebny do dalszego procesu produkcji pierścień. Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że podstawową zaletą tego typu obrączek będzie to, iż nie mają one łączenia na obwodzie. Dzięki temu zapewnić można o wiele większą wytrzymałość oraz idealnie okrągły kształt. W taki sposób robione są obrączki z najwyższej półki.

Kolor złota oraz profil

Według badań najczęściej wybierane przez małżonków są obrączki zrobione z żółtego złota, które kojarzone jest z tradycyjną wersją obrączek ślubnych. Należy pamiętać, że złoto może występować w wielu różnych kolorach, z tego powodu na rynku dostępne są obrączki zrobione ze złota białego-niklowanego lub obrączki ze złota białego-rodowanego. W obecnych czasach bardzo popularne są również obrączki ze złota palladowego, czerwonego oraz ze złota mieszanego.

Kupując obrączki ślubne, warto także zwrócić uwagę na profil obrączki. Będzie on wpływał w sporym stopniu na wygodę noszenia obrączek. Na rynku znaleźć można profile półokrągłe bądź zaokrąglone. Będzie to uniwersalny profil o zaokrąglonym kształcie, dzięki czemu obrączki będą niesamowicie wygodne oraz praktycznie niewyczuwalne na palcu.

Trzeba też wspomnieć o tym, że profil płaski bądź profil płaski fazowy będzie bardzo elegancki. W obecnych czasach cieszy się on sporą popularnością. Powinien dopasować się idealnie do palca i świetnie prezentować się z zakutymi kamieniami. Kupując obrączki ślubne warto także wziąć pod uwagę szerokość oraz wysokość danej obrączki. Należy pamiętać, że szerokość jest cechą, która ma wielki wpływ na ich cenę, a także komfort w noszeniu. Warto podkreślić, że obrączki trzeba dopasować indywidualnie do dłoni.

Trzeba też podkreślić, że panie dodatkowo powinny zdecydować się na to, czy planują nosić obrączkę z pierścionkiem zaręczynowym na jednym palcu. Nierzadko okazuje się, iż obrączka damska jest nieco węższa od męskiej, co jest całkowicie normalnym zjawiskiem. Wynika to przede wszystkim z wielkości dłoni narzeczonych. Warto zaznaczyć, że najczęściej kupowane są szerokości obrączek 4mm oraz 5mm.

Redakcja casadi.pl