Sposoby na zrobienie dziur w spodniach

W obecnych czasach bardzo modne stają się wszelkiego rodzaju dodatki na spodniach, takie jak przetarcia. Wiele osób zastanawia się, jak zrobić dziury w spodniach. Warto się tego dowiedzieć i poznać najlepsze sposoby.

Pumeks

Dziury w spodniach z powodzeniem można zrobić z wykorzystaniem pumeksu. W celu zrobienia dziur warto dodatkowo przygotować marker, a także nożyczki. Aby zacząć cały proces spodnie należy położyć na płaskiej powierzchni. Następnie przy pomocy markera należy zaznaczyć miejsca potencjalnego cięcia. Otwory w spodniach można wykonywać na ukos lub pionowo, jednak nie powinny one przebiegać od szwu do szwu. Z każdej strony należy zostawić kilka centymetrów. Każda dziura może zostać postrzępiona przez pumeks, dlatego przed wykonaniem tego zadania warto zastanowić się nad kształtem, jaki pragnie się uzyskać.

Żyletka

Kolejnym sposobem na stworzenie dziur w spodniach jest wykorzystanie żyletki. Cięcie żyletką ma szereg zalet. Wśród nich można przede wszystkim wymienić dość dużą precyzję w działaniu, a także wykonywanie cięć w niewielkiej odległości od siebie. Oprócz tego cięcie żyletką jest łatwiejsze niż wykonanie cięcia innymi sposobami, dlatego idealnie sprawdzi się w przypadku wszystkich osób początkujących, które wykonują tego rodzaju cięcia pierwszy raz. Nożyczki mogą sprawiać pewne problemy z wykonaniem nacięcia osobom, które nie mają w tym wprawy. Spodnie z nacięciami warto również uprać, ponieważ nacięcia wtedy w odpowiedni sposób się uwidocznią.

Spodnie ze streczem

Wykonanie dziur możliwe jest również w spodniach ze streczem. Jednak w tym przypadku należy zachować pewną ostrożność, ponieważ materiał może się zwijać i fałdować. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie zaszycie powstałych dziur, co zapobiegnie pojawieniu się problemów. Dziury w spodniach mogą być również zaszyte z wykorzystaniem innych materiałów niż te, które pierwotnie znajdują się w spodniach. Warto na ten aspekt zwrócić uwagę, ponieważ jest to niezwykle popularne rozwiązanie.

Miejsca robienia dziur

Wiele osób zastanawia się, w których miejscach najlepiej robić dziury w spodniach. Wybór miejsc jest dość szeroki, dlatego warto go dostosować do swoich indywidualnych preferencji, a także gustu. Dzięki temu będzie możliwe stworzenie spodni o niepowtarzalnym charakterze. Najczęściej dziury tworzone są w okolicy kolan. Jednak z powodzeniem można je również stworzyć w takich miejscach jak uda, łydki, pośladki, a także zgięcia między biodrami a udami. Dziury w spodniach łączą się w pewien sposób z określonym stylem bycia, dlatego daleko wykraczają poza zwykłą modę.

Redakcja casadi.pl