Tenisówki męskie – dlaczego warto je nosić i z czym je zestawić?

Tenisówki męskie to idealny typ obuwia dla każdego eleganckiego mężczyzny, który chce zadbać o swój schludny i nienaganny wygląd. Łączą w sobie funkcjonalność, sportowy sznyt, wygodę użytkowania oraz całkowitą swobodę noszenia. Są doskonałą szansą na przełamanie nieco oficjalnego stylu. Nosi się je zwykle na co dzień, chociaż nie ma żadnych przeciwwskazań, aby tenisówki założyć np. na długi spacer, randkę czy też luźne wyjście ze znajomymi.

Tenisówki męskie – z czym je można zestawić?

Tenisówki męskie pojawiają się na stopach zwykle w okresie letnim, wiosennym oraz wczesną jesienią. Zakłada się je przy dość wysokich temperaturach i przychylnej aurze. Mogą się od siebie różnić m.in. kolorami, wzorami oraz wysokością. Warto dobrać idealny model pod kątem swoich indywidualnych preferencji.

Atutem tenisówek męskich jest to, że można je bezproblemowo zestawić m.in. z krótkimi spodenkami (np. jeansowymi), t-shirtem, sportową koszulą i jeansami, ale też z marynarkami oraz spodniami materiałowymi. W tych dwóch ostatnich przypadkach warto jednak stawiać na klasyczne modele tenisówek. Jeśli panowie chcą dodać do swojej stylizacji odrobinę świeżości, polotu i klasy powinni zdecydować się na wypróbowanie tego typu obuwia, a na pewno nie będą tego żałować.

Tenisówki męskie – na co zwracać uwagę przy wyborze? Kilka zalet

Tenisówki męskie są obecnie projektowane i tworzone z różnego rodzaju materiałów. Największą popularnością wśród użytkowników cieszą się:

  • tenisówki skórzane (na nieco bardziej oficjalne okazje – np. uroczystości rodzinne, wykazujące się trwałością, wysokim poziomem elegancji oraz długą żywotnością),
  • tenisówki zamszowe (wytrzymałe i uniwersalne),
  • tenisówki jeansowe (oryginalne, przełamujące schematy i pasujące do wielu różnych stylizacji),
  • tenisówki z ocieplającymi wkładkami (można z nich korzystać przede wszystkim przy nieco obniżonych temperaturach, chronią przed zimnem i wiatrem).

Jak widać możliwości na rynku obuwniczym jest pod dostatkiem, więc wystarczy się zastanowić i dobrać dla siebie optymalny model tenisówek męskich. W razie potrzeby obuwie z tej kategorii można nosić do pracy, na uczelnię czy też na rozmaite spotkania o bardziej lub mniej oficjalnym charakterze. Każdy mężczyzna powinien mieć przynajmniej jedną parę tenisówek w swojej garderobie. Dużym zainteresowaniem cieszą się tenisówki w kolorze czarnym lub czerwonym, ale równie dobrze swoje środki można przeznaczyć na modele białe lub brązowe. Dużą wagę przy ostatecznym wyborze przykłada się m.in. do renomy producenta.

Redakcja casadi.pl