Top 3 najmodniejsze fryzury męskie na rok 2022

Każdy rok przynosi nowe zaskoczenia w modzie. Te cięcia, które były modne przechodzą do lamusa i pojawiają się nowe, często inspirowane latami 80-tymi i 90-tymi. Na podstawie tego co w modzie męskiej piszczy postaramy się przedstawić trzy najmodniejsze fryzury na 2022 rok. Od razu zaznaczamy od klasyki, którą mogłeś zaobserwować już w połowie lat 90-tych, potem będzie coś z pokolenia zoomerów, a nasza ostatnia propozycja to tęsknota za ortalionowym dresem i fryzurą na Limahla w nowocześniejszej odsłonie.

Top 1: Middle Part, czyli fryzura a la wczesny di Caprio

Czy pamiętasz film Titanic i kultową fryzurę jaką ówcześnie nosił Leonardo di Caprio? Teraz znów wraca do łask, choć modna jest już właściwie od dwóch sezonów, szczególnie wśród młodych chłopaków, ale i dojrzali mężczyźni od niej nie stronią. Przy middle part włosy są średniej długości grzywka, którą dzieli się dokładnie na pół powinna mieć ok. 15 cm, natomiast włosy z boku ok 10 cm. Fryzura jest niezwykle wygodna w noszeniu i można stylizować ją na różne sposoby. Pewnie nikt nie spodziewałby się, że do łask wróci trwała, a na Tik Toku, czyli młodzieżowym aktualnie ulubionym portalu społecznościowym właśnie takie fryzury często się pojawiają. W wersji kręconej może występować też middle part. Zamiast jednak stawiać na trwałą ondulację, możesz na początek spróbować po prostu delikatnych fal. To jeszcze nie wszystko bo middle part możesz też stylizować w klasyczny sposób zaczesując do tyłu i dla trwałości tego efektu sprawdzi się prestyler i najlepsza pomada do włosów na bazie wodnej lub woskowa. Tutaj możesz postawić na produkty Reuzel lub Uppercut Deluxe.

Top 2: Tik Tok Hairstyle, czyli zakręcona grzywką o dużej objętości

Już przy pierwszej fryzurze wspomnieliśmy o trendach, które pojawiają się na Tik-Toku i wśród nich jest tzw. Tik Tok Hairstyle. To specyficzna fryzura, która może przypominać trochę kręconego mopa na głowie. Tutaj potrzebne są też średnio długie włosy odpowiednio ścięte. Grzywka pozostaje dłuższą i należy kręcić ją w kierunku czoła przy użyciu quiff tollera, ale zaczynając od boków głowy. Grzywa jest naprawdę imponująca, boki przycięte, a tył tworzący warstwy. Tutaj do ułożenia tej fryzury potrzebna będzie jedynie wspomniana szczotka, a także prestyler. To propozycja dla mężczyzn, którzy mają dość grube, ale i gęste włosy. Stąd jest popularna wśród nastolatków, ale młodzi mężczyźni, którzy grzywą mogą się pochwalić także mogą ją sobie zafundować.

Top 3: Modern Mullet, czyli czeski piłkarz w nowej odsłonie

Trzecia propozycja fryzury z absolutnego topu na 2022 rok to modern mullet. Wbrew pozorom różni się ona od fryzury mullet, czyli czeski piłkarz, bo cięcie jest bardziej nowoczesne. Grzywa i czubek głowy są wystrzępione, ale tył jest łagodniej przedłużany i dodatkowo po bokach odpowiednio cieniowany, co tworzy lepszą fakturę i bardziej nowoczesną odsłonę tej fryzury, która kojarzona jest między innymi z Limahlem. To fryzura, która jest dobrze ścięta, zatem jej układanie nie będzie problematyczne. Włosy na czubku głowy można stylizować przy użyciu najlepszej pomady do włosów o mocnym chwycie typu Reuzel.

Na dokładkę fryzury ponadczasowe, czyli quiff, undercut, side part i slick back

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o tzw. klasykach. Wśród nich z pewnością jest quiff czyli nowoczesny jeżyk z podniesioną grzywką. Na pewno undercut także jest ciągle chętnie wybierany, bo też niezwykle wygodny i łatwy do układania. Prawdziwa klasyka to jednak side part, a także slick back. Do ich układania sprawdzają się oczywiście pomady do włosów. Można uzyskać matowe lub błyszczące wykończenie w zależności od potrzeb i preferencji. Jeżeli więc żaden z trendów nie przypadł Ci do gustu, to postaw na któreś z klasycznych cięć, które zawsze się sprawdzają.

Można przy wyborze fryzury kierować się modą, można również stawiać na klasyczne rozwiązania. Każda wersja jest dobra, w końcu włosy odrastają, więc warto próbować i eksperymentować, by znaleźć najlepszą fryzurę dla siebie. Przedstawione przez nas fryzury są odpowiednie zarówno dla nieco starszych mężczyzn jak i nastolatków. Ci pierwsi także mogą spróbować fryzury z Tik Toka.

Redakcja casadi.pl