Ubrania szyte w Polsce – na co warto zwrócić uwagę?

Ostatnio modnym stało się kupowanie polskich produktów, w tym także i ubrań typu spodnie, legginsy, sukienki, czy bluzki dekolt V. W związku, z czym w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych z roku na rok rośnie oferta odzieżowa rodzimych, polskich firm. Jest to bardzo pozytywny trend, dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, kupując ubrania uszyte w Polsce.

Z jakich materiałów szyte są ubrania?

Gdy widzimy na witrynie sklepowej efektowną sukienkę lub piękne bluzki dekolt V, rzadko zastanawiamy się, z jakich tkanin one powstały. Tymczasem dobrze jest nie tylko sprawdzić skład konkretnego ubrania, ale i certyfikaty, jakimi może pochwalić się dana firma. Istnieje bowiem wiele certyfikatów związanych z jakością proponowanych tkanin oraz wskazujących na humanitarny sposób ich produkcji. Do ważniejszych certyfikatów można zaliczyć na przykład OEKO-TEX, GOTS, RCS, czy GRS.

Tabela rozmiarów

Obecnie tabele rozmiarów w różnych sklepach znacząco się między sobą różnią. Dlatego kupując wymarzone bluzki dekolt V odczapy.pl polskiego producenta, należy zwrócić baczną uwagę na sposób oznaczenia danych rozmiarów. Będąc w sklepie stacjonarnym, warto poprosić o tabelę rozmiarów, natomiast w sklepie online powinna być ona obowiązkowo opublikowana w widocznym miejscu. Ważne, aby w takiej tabeli dokładnie podano przedziały każdego rozmiaru w centymetrach w sposób czytelny i niebudzący żadnych wątpliwości.

Ceny ubrań uszytych w Polsce

Przyjmuje się, że ubrania uszyte w Polsce, są droższe, ze względu na wyższe koszty produkcji oraz lepszą jakość wykonania. Relatywnie wysokie ceny zwykłej bluzki dekolt V wyprodukowanej w Polsce, w porównaniu do ceny podobnego produktu pochodzącego z sieciówki są zatem wysoce uzasadnione. Bowiem wybór lepszych jakościowo ubrań, to decyzja, która ma wpływ nie tylko na domowy budżet, ale i na tworzenie nowych miejsc pracy w Polsce, czy też na dbanie o lokalne środowisko. Co więcej, produkty dobre jakościowo, będą trwalsze i dłużej nam posłużą, dzięki czemu nie trzeba będzie, aż tak często wymieniać garderoby. Ponadto rodzime produkty zazwyczaj stworzone są z przyjaznych środowisku materiałów oraz często też są szyte ręcznie, bez użycia specjalistycznych maszyn, co korzystnie wpływa na lokalny ekosystem.

Dlatego właśnie za dobrej klasy ubrania uszyte w Polsce zapłacimy więcej niż za podobny wyrób stworzony na skalę masową. Warto jednak inwestować w ubrania wyprodukowane w Polsce i być świadomym konsumentem, który dba nie tylko o swój wygląd, ale i o godne warunki pracy pracowników produkujących odzież oraz przede wszystkim wspiera działania proekologiczne.

Redakcja casadi.pl