Jak szybko schudnąć z twarzy?

Podwójny podbródek czy pulchna twarz nie dodają uroku. Te niedoskonałości bardzo zwracają uwagę, a jednocześnie są trudne do ukrycia. Jak schudnąć z twarzy szybko i skutecznie?

Dieta jest ważna

Nie można schudnąć z twarzy, zapominając o diecie. Deficyt kaloryczny jest konieczny, by twarz się wysmukliła, zniknęły zaokrąglenia i dodatkowy podbródek. Trzeba jednak pamiętać, że do odchudzania twarzy, jak i każdej innej części ciała, należy podejść racjonalnie.

Dodatkowe kilogramy odkładają się miesiącami, a nawet latami. Nie można założyć, że drastyczna dieta, która wprowadzimy sprawi, że utracimy zbędne kilogramy i zachowamy ładną i jędrną skórę. Warto pamiętać, że chcąc schudnąć trzeba przeznaczyć na to odpowiednią ilość czasu. Utrata wagi w odpowiednim tempie oraz połączenie diety z ćwiczeniami pozwoli cieszyć się jędrną skórą, która będzie elastyczna i zdrowa.

Zastanawiając się, jak schudnąć z twarzy, koniecznie trzeba pamiętać o wprowadzeniu zdrowych produktów do codziennego jadłospisu. Warzywa, owoce, ryby, jaja czy zdrowe tłuszcze roślinne powinny w niej występować każdego dnia. Warto również pamiętać o pełnoziarnistych produktach zbożowych. Nie można zapomnieć o chudym mleku i jego przetworach. Ważne jest również mięso drobiowe.

Chcąc schudnąć z twarzy, należy unikać soli, która prowadzi do nadmiernego odkładania się wody w organizmie. Ważne, by unikać napoi gazowanych oraz fast foodów. Alkohol powoduje, że twarz jest czerwona i opuchnięta, co również nie wygląda atrakcyjnie.

Jak odchudzić twarz przy pomocy ćwiczeń?

Zastanawiając się, jak schudnąć z twarzy, warto również pamiętać o wprowadzeniu odpowiednich ćwiczeń. Joga twarzy, bo o niej mowa, pomoże zlikwidować drugi podbródek, ale również ujędrni skórę, podniesie kąciki ust czy policzki. Ma również dobry wpływ na koloryt skóry.

Ćwiczenie twarzy warto zacząć od bardzo prostych, ale skutecznych zadań jak wymawianie głosek „a, e, i, o, u, y”. Koniecznie trzeba mówić je głośno i wyraźnie. Kolejnym ćwiczeniem jest „dziubek”. W tym ćwiczeniu należy wyciągnąć w stronę sufitu głowę, co pozwoli również ujędrnić skórę szyi.

Nabieramy powietrze do buzi, następnie przerzucamy je z prawej strony na lewą. Powtarzamy ćwiczenie około pięciu razy. Następnie wypuszczamy powietrze. Kolejne zadanie polega na oparciu podbródka na złączonych dłoniach. Naciskamy mocno w dół przez co najmniej 10 sekund. Dobrze jest wykonywać ćwiczenie 5 – 10 razy dziennie. Po tym zadaniu drugi podbródek zniknie, a szyja będzie jędrna i gładka.

Chcąc schudnąć z twarzy ćwiczenia należy wykonywać codziennie po 10 – 15 minut. Najlepiej wykonywać ćwiczenia przed lustrem. Pozwoli to na kontrolowanie postępów oraz prawidłowości ćwiczeń. Już po 3 – 4 tygodniach można zobaczyć pierwsze efekty.

Kolejnym sposobem na poprawienie wyglądu twarzy jest rolowanie. Rollery do twarzy już od pewnego czasu cieszą się dużym powodzeniem wśród pań. Nie ma się czemu dziwić!

Masaż rollerem pobudza krążenie krwi. Skóra staje się elastyczna, łatwiej wchłania kosmetyki a jej koloryt jest dużo ładniejszy. Warto również pamiętać o wysmukleniu rysów, które jest widoczne już po kilku dniach.

Redakcja casadi.pl