Serum czy krem – co nakładać najpierw?

Wieloetapowa pielęgnacja twarzy pozwala na zaspokojenie jej wszystkich potrzeb. Jednak, im więcej kroków, tym łatwiej jest popełnić błąd. Na początku wprowadzania świadomej pielęgnacji można mieć problem z ustaleniem, jaka jest jej właściwa kolejność. Dziś zajmiemy się często pojawiającym pytaniem – najpierw serum czy krem? Podpowiemy też, jakie kosmetyki warto wybrać!

Wybór serum do twarzy – na co postawić?

Serum może być dostosowane do różnych potrzeb skóry. Dodatkowo, możemy je dostosować do wieczornej lub porannej pielęgnacji, ponieważ konsystencja kosmetyku może być lżejsza lub bardziej treściwa. Wyróżnić można serum nawilżające, wygładzające, rozjaśniające, rozświetlające, przeciwzmarszczkowe i wiele więcej. Tak naprawdę – na każdą potrzebę skóry można znaleźć odpowiedni kosmetyk! Jeśli szukasz czegoś uniwersalnego, co łatwo wprowadzić do pielęgnacji, a także można stosować każdego dnia, to koniecznie sprawdź serum z aloesem dostępne tutaj: https://www.nudmuses.com/pl/shop/cosmetics/moisture-boosting-serum

Najpierw krem czy serum?

Za chwilę przejdziemy do wyboru odpowiedniego kremu do twarzy, ale najpierw odpowiedzmy na najważniejsze pytanie – jaka jest kolejność nakładania kosmetyków? Jeśli chodzi o serum i krem, to zdecydowanie zawsze najpierw nakładamy SERUM, a następnie KREM. Wynika to przede wszystkim z konsystencji i składu obu kosmetyków. Serum jest wodniste, zawiera składniki aktywne, które muszą wniknąć w głąb skóry. Jeśli nałożymy serum na krem, szczególnie tłusty, to możemy zablokować przenikanie dobroczynnych właściwości z kosmetyku do naszej skóry. Dlatego właśnie, należy najpierw nałożyć serum (po kroku oczyszczania i tonizowania), a następnie odczekać, aż serum się wchłonie. Wtedy można nałożyć krem, który domknie nałożone serum. W niektórych przypadkach dobrym rozwiązaniem jest np. wymieszanie serum z kremem i nałożenie na twarz. Taki zabieg stosuje się przykładowo przy wprowadzaniu retinolu do pielęgnacji. Trzeba także pamiętać o całej kolejności nakładania innych kosmetyków. Więcej o tym można przeczytać tutaj: https://www.nudmuses.com/pl/blog/serum-or-cream-first

Wybór kremu do twarzy – czym się kierować?

W przypadku kremu, także można dostosować go do potrzeb skóry. Jednak warto postawić tu na dwa warianty – do wieczornej i porannej pielęgnacji. Rano szukamy czegoś zdecydowanie lżejszego, co nada się także pod makijaż i nie wyświeci zbytnio skóry. Wieczorem z kolei, na całonocną pielęgnację, możemy postawić na treściwą formułę, która dodatkowo odżywi skórę po całym dniu. 

Jeśli chodzi o lekki krem nawilżający, to warto postawić na ten produkt: https://www.nudmuses.com/pl/shop/cosmetics/light-moisturizing-cream. Spełni on wymagania każdej cery dzięki swojemu składowi, w którym znajdziemy cenne elementy, jak niacynamid czy kwas hialuronowy, i to pod dwoma postaciami. Formuła tego kosmetyku idealnie sprawdza się na dzień, pod makijaż, ale też na noc, jeśli ktoś nie lubi treściwych konsystencji. Krem nawilżający z niacynamidem odżywi, ale też zadba o młody wygląd skóry. 

Serum i krem – idealne połączenie

Warto wiedzieć, że wybór odpowiedniego serum i kremu może przynieść szybko widoczne rezultaty. Najlepiej postawić na skomponowane, dobrane do siebie kosmetyki. Lekki krem nawilżający i serum nawilżające od Nudmuses pochodzą z jednej linii kosmetyków, dzięki czemu są ze sobą kompatybilne. Wykorzystanie ich razem pozwoli jeszcze szybciej osiągnąć optymalne nawilżenie i widoczne rezultaty na naszej skórze. Oczywiście pamiętaj o tym, że najpierw nakładamy serum, a następnie krem!

Zwróć uwagę na to, jak nakładać także inne kosmetyki oraz z ilu kroków w ogóle powinna składać się świadoma, dobra pielęgnacja. Pozwoli to na wytworzenie nawyków, a to najlepsza droga do pięknej, promiennej cery!

Redakcja casadi.pl