Zalety dresów welurowych

W obecnym sezonie modowym na półkach sklepowych króluje welur. Nie sposób przejść koło niego obojętnie, przyciąga bowiem wzrok swoim połyskiem i zachęca do dotknięcia dzięki miękkiej strukturze. I choć tworzy różne elementy garderoby, najczęściej przybiera formę eleganckich dresów. Przeczytaj, jakie są ich największe zalety i przekonaj się, że nie może zabraknąć ich w Twojej szafie.

Dres nie tylko na trening

Jeszcze jakiś czas temu dres nie cieszył się dobrą sławą. Nie dość, że traktowano go jedynie jako odzież sportową, to dodatkowo stał się niechlubnym symbolem subkultury młodzieżowej. I z pewnością byłaby wielka szkoda, gdyby tak pozostało, jest to bowiem wygodny element garderoby, który do tego może cechować się niebanalnym wyglądem. Na szczęście rewolucja kulturowa zmieniła podejście do mody, a dres z sali treningowej i podwórka wkroczył na salony. Przestał budzić negatywne skojarzenia i stał się częścią codziennego outfitu dla wszystkich osób, które cenią sobie wygodę i miejski styl. Luźne stylizacje składające się dresowych spodni lub bluzy stały się ubraniem nie tylko na spacery, lecz także spotkania z przyjaciółmi. Co więcej, do ich produkcji zaczęto wykorzystywać tkaniny najlepszej jakości, czego doskonałym przykładem są dresy welurowe.

Welur – co to takiego?

Dresy welurowe to hit ostatniego sezonu modowego. Ten elegancki materiał, będący cienką odmianą aksamitu, wytwarzany jest poprzez odpowiednie splatanie ze sobą dwóch nici. Dzięki specyficznemu procesowi produkcji, jedna z jego stron posiada miękki i puszysty meszek, który dodatkowo charakteryzuje się głębokim połyskiem i pięknie odbija światło. Początkowo ta pochodząca z Indii tkanina wykorzystywana była do szycia odzieży przeznaczonej dla monarchów, a także dla hierarchów kościelnych. Dziś zagościła na dobre w naszych szafach, głównie w formie eleganckich dresów.

Ekspertka modowa ze sklepu z odzieżą Magnetic wyjaśnia, z jakimi modelami można spotkać się najczęściej.

Z weluru produkuje się obecnie różne rodzaje dresów, które występują zarówno w kompletach, jak i w formie pojedynczych bluz, spodni czy też krótkich spodenek. Modne są zarówno dłuższe bluzy, które zapewniają wygodę i ciepło, jak i krótsze, odsłaniające brzuch, idealne na siłownię czy aktywny wypoczynek na mieście. Jako że welur jest materiałem eleganckim, popularne są także dresy z dopasowanymi spodniami i górą odsłaniającą  ramiona. Idealnie nadają się ona na randkę czy inne ważne wyjście, szczególnie jeśli połączy się je ze szpilkami i efektownymi dodatkami.

Największą zaletą dresu welurowego jest jego elegancki charakter. Zastosowanie tego szlachetnego materiału sprawia, że można założyć go na różne okazje bez obawy o niestosowny ubiór. Ponadto łatwo dobrać do niego dodatku. Narzucona ramoneska nada mu charakteru z pazurem, natomiast połączenie z pikowanym płaszczem sprawi, że stworzymy wygodny outfit na ważne wyjście. Jako że jest to bardzo wygodny element garderoby, świetny będzie także do zdalnej pracy w domu czy na przyjęcie gości. Sprawi, że będziemy wyglądać elegancko, a jednocześnie zachowały pełną swobodę.

Dzisiejsza odzież dresowa wyróżnia się bardzo dobrą jakością. Twarzowe kolory, liczne fasony, a przede wszystkim duża różnorodność w doborze materiału powodują, że jest to must have każdej kobiecej szafy. Z pewnością nie może zabraknąć tam dresu welurowego, jest on bowiem nie tylko ostatnim krzykiem mody, ale i doskonałym strojem na różne okazje. 

Redakcja casadi.pl