Ze świata salonu kosmetycznego – laminacja rzęs przed i po

Wydłużone i podkręcone rzęsy to podstawa makijażu wielu osób. Nadają oczom wyjątkowego charakteru i przyciągają uwagę. Nic dziwnego, że zabiegi upiększające są tak popularne. Laminowanie rzęs to świetny sposób na to, by w nieinwazyjny sposób poprawić prezencję rzęs i dodatkowo je wzmocnić. Jaką zmianę można dostrzec po zabiegu? Jak długo utrzymują się efekty? Dlaczego jest to tak chętnie wybierany zabieg w salonach kosmetycznych?

Na czym polega zabieg laminowania rzęs?

Laminowanie rzęs to zabieg, do którego przekonuje się coraz więcej pań. Pozwala wydłużyć, pogrubić oraz podkręcić rzęsy w naturalny i bezpieczny dla nich sposób. Przed wizytą w salonie kosmetycznym warto zapoznać się z jego specyfiką i sprawdzić, w jaki sposób przebiega. Rozpoczyna się od oczyszczenia rzęs oraz okolic oczu środkiem do demakijażu oraz zabezpieczenia dolnych rzęs specjalnym płatkiem. Następnie na rzęsy nakłada się odżywkę wzmacniającą i przystępuje do barwienia ich. Na sam koniec używa się keratyny, by utrwalić efekty zabiegu i poprawić ogólny wygląd rzęs. Całość trwa około 90 minut. Zabieg doceniany jest szczególnie u osób, których rzęsy nie są zbyt mocne i mają tendencję do wypadania. Laminacja – w przeciwieństwie do innych metod poprawy prezencji rzęs – nie osłabia rzęs, ale dodatkowo je odżywia. Powtarza się ją co około 1,5 miesiąca.

Laminacja rzęs przed i po – jakie efekty daje zabieg?

Zabieg sprawia, że rzęsy zyskują wyrazistość – są pogrubione, wydłużone, przyciemnione, podkręcone i zagęszczone. Dodatkowo, regularne wykonywanie laminacji pozwala je wzmocnić. Jest to idealne rozwiązanie dla pań, które nie chcą tracić czasu na codzienne używanie tuszu lub też wolą nadmiernie nie obciążać rzęs preparatami kosmetycznymi. Efekty po laminowaniu rzęs są widoczne, jednak nie spektakularne – zabieg sprawdza się więc jako zamiennik dziennego makijażu. Mocniejszy make-up można uzyskać nakładając mascarę na rzęsy – laminacja nie wyklucza jej stosowania.

Laminowanie rzęs w salonie kosmetycznym czy w domu?

Spora oferta na półkach drogeryjnych zachęca wiele osób do samodzielnego wykonania laminacji rzęs w domowych warunkach. Choć jest to tańsza opcja na poprawę wyglądu, wiąże się ze sporym nakładem czasu oraz ryzykiem powikłań. Niedokładne i niewłaściwe podejście do tematu może skutkować powstaniem podrażnień w okolicach oczu lub zapaleniem spojówek. Dużo bardziej bezpieczny jest zabieg wykonany w sprawdzonym gabinecie kosmetycznym. Jego cena mieści się w granicach 100-200 zł, a efekt utrzymuje się 6-8 tygodni.

Redakcja casadi.pl