Jakie kolory pasują do szarego?

Szary jest jednym z najpopularniejszych kolorów podczas aranżacji wnętrz. Wiele osób zastanawia się, jaki kolor pasuje do szarego. Warto się tego dowiedzieć oraz zapoznać z najlepszymi inspiracjami.

Biel

Wśród najlepszych kolorów pasujących do barwy szarej można przede wszystkim wymienić biel. Biel i szarość to połączenie dość uniwersalne i zdecydowanie ponadczasowe. Dzięki takiemu zestawieniu możliwe jest stworzenie wnętrza o klasycznym lub minimalistycznym charakterze. Bardzo dobrze sprawdzi się ono zarówno w salonie, jak i sypialni, dlatego warto zdecydować się na taki wybór. Dodatkowo biel i szarość to bardzo dobre kolory do wnętrz aranżowanych w stylu skandynawskim, który cieszy się coraz większą popularnością w ostatnich latach.

Zieleń

Kolejnym kolorem, który bardzo dobrze sprawdzi się w połączeniu z szarością, jest zieleń. Takie połączenie charakteryzuje się wyjątkowym poziomem naturalności, dlatego na pewno idealnie będzie się prezentować w wielu wnętrzach. Zestawienie szarości wraz z zielenią ukoi zmysły, a także wprowadzi do pomieszczenia harmonię. Szary dobrze będzie wygląd z zielenią w różnych barwach. Wśród nich można wymienić zarówno ciemną zieleń, jak i jasny kolor.

Żółty

Bardzo dobrym pomysłem będzie również połączenie koloru szarego wraz z żółtym. Takie zestawienie nie będzie przytaczające we wnętrzu i nie będzie dominowało w żadnym pomieszczeniu. Połączenie szarego i żółtego koloru jest dość dyskretne, a także spokojne i neutralne. Dlatego warto się zastanowić nad wykorzystaniem go w takich pomieszczeniach jak sypialnia lub salon. Żółtym kolorem można również pomalować jedną ze ścian, a pozostałe zostawić szare. Takie rozwiązanie doda niepowtarzalnej energii każdemu wnętrzu.

Niebieski

Fantastyczne połączenie kolorystyczne barw to również niebieski wraz z szarością. Takie zestawienie sprawdzi się przede wszystkim na ograniczonej przestrzeni, ponieważ charakteryzuje się wyjątkowym poziomem świeżości. Dodatkowo połączenie barwy niebieskiej wraz z szarą może w optyczny sposób rozjaśnić dane wnętrze i warto się zastanowić nad takim pomysłem. Szarość i niebieski to chłodne odcienie, jednak pomieszczenie można ocieplić poprzez wykorzystanie dodatków.

Róż

Wśród najlepszych połączeń kolorystycznych można również wymienić szarość oraz róż. Takie zestawienie charakteryzuje się lekkością, a także świeżością. Dodatkowo połączenie jest oryginalne i ma romantyczny wydźwięk. Na pewno będzie doskonałym pomysłem do salonu lub sypialni, dlatego warto je rozważyć. Oryginalne wnętrze zachwyci nawet najbardziej wymagające osoby.

Redakcja casadi.pl