Skóra naturalna cena za metr kwadratowy

Skóra naturalna i jej cena za metr kwadratowy to temat rzeka. Skóra naturalna jest produktem wysokiej klasy, na którą nie każdy może sobie pozwolić.

Skóra naturalna

Skóra naturalna jest dokładnie tym, co wskazuje nazwa, przez co wzbudza wiele kontrowersji. Rynek produktów ze skóry wciąż ma się jednak bardzo dobrze, co jest wynikiem jakości przedmiotów, które są nią obite.

Istnieje kilka odmian skór tapicerskich. Taki materiał za skóry naturalnej oblicza się na metr kwadratowy. Wśród najpopularniejszych rodzajów skór naturalnych, z ceną za metr kwadratowy są:

  • Madras (czyli klasyczna skóra o tzw. korygowanym licu. Jest produkowana z gatunku pierwszej selekcji)
  • Verona (skóra licowa bydlęca, mająca bardzo klasyczny wygląd. Charakteryzuje się wytrzymałością i trwałością i również pochodzi z pierwszej selekcji)

Oczywiście istnieją i inne odmiany skóry naturalnej, lecz te występują „rejonowo” i są zwykle sprowadzane z konkretnych obszarów globu.

Obie wymienione odmiany skóry naturalnej tapicerskiej na metr kwadratowy posiada wiele opcji kolorystycznych. Dzięki temu przedmioty, które kupujemy lub zlecamy do wykonania bardzo łatwo jest dobrać pod posiadane w domu wnętrze.

Skóra naturalna tapicerska na metr kwadratowy

Jeśli chodzi o ceny skór naturalnych kupowanych na metr kwadratowy, to wychodzą one drożej niż zakup np. ekoskóry. Jest to wynikiem wytrzymałości i trudnej ścieralności mebli obitych prawdziwą skórą.

Skóra naturalna, podobnie jak eko skóra, często jest wytłaczana, by jej powierzchnia miała fizyczne wgłębienia, które można wyczuć pod palcami. Nadaje to obitemu przedmiotowi innego stylu, udowadniając, że każdy materiał można zmienić pod własną modłę.

Jednostką skóry na metry jest błam. Jego wielkość stanowi zwykle od 3.5 do około 5 m2.

Skóra prawdziwa, a skóra sztuczna

Skóra naturalna, pomimo krążących wokół kontrowersji, wciąż jest produktem wysokiej jakości. Jej sztuczna wersja jest mniej wytrzymała, lecz z wyglądu identyczna. Tylko od nas zależy, którą zakupimy.

Redakcja casadi.pl