Jakie cechy ma najlepsza baza pod makijaż?

Estetycznie wykonany makijaż może wiele zmienić. Nic dziwnego, że na wieczorne wyjścia tak bardzo dba się o jego wyjątkowość, trwałość, a niekiedy nawet oryginalność. W wykonaniu wymarzonego make-upu może pomóc dobrze dobrana baza pod makijaż. Jaka jest najlepsza dla danego typu cery? Dlaczego nie warto nakładać jej codziennie? Jakie posiada właściwości i dlaczego tak wiele kobiet się do niej przekonało?

Makijaż wieczorowy? Najpierw nałóż bazę

Nie ma co ukrywać – makijaż wieczorowy rządzi się swoimi prawami. O ile na co dzień raczej unika sie wyrazistych barw i mocno kryjących podkładów, specjalne uroczystości dają możliwość zabawienia się kolorowymi kosmetykami. Niestety wiąże się to również z częstszym sprawdzaniem trwałości kredki, szminki i innych produktów do twarzy. Dobrze jest więc wzmocnić efekt i nie martwić się tym, czy kosmetyk spływa po policzkach podczas tańca. Sposobem na trwałość podkładu jest zastosowanie bazy pod makijaż. To właśnie po nią sięga się, kiedy czeka wyjątkowa okazja. Dzięki niej make-up pozostaje dłużej na twarzy i prezentuje się znacznie korzystniej. Trzeba przyznać, że są to nieocenione zalety, które zapewnia jeden szeroko dostępny i stosunkowo niedrogi produkt. Dla wzmocnienia efektu trwałości warto spryskać twarz płynem utrwalającym makijaż. Wtedy nawet niesprzyjające warunki atmosferyczne nie będą straszne.

Najlepsza baza pod makijaż – czyli jaka? Właściwości kosmetyku

Bazę powinno dobierać się zgodnie z typem cery. Dla posiadaczek skóry tłustej idealna będzie ta o właściwościach matujących, osoby zmagające się z podrażnieniami najczęściej wybierają tę w kolorze zielonym, która redukuje zaczerwienienia, a kobiety o suchej cerze bez blasku chwalą sobie bazy rozświetlające. Oczywiście, na rynku nie brakuje również tych bardziej uniwersalnych, czyli nawilżających – sprawdzają się niemal zawsze. Najczęściej są dostępne w płynnej formie, jednak istnieją również bazy w sztyfcie.

Rodzaje baz pod makijaż – jaką wybrać?

Mimo, że bazy pod makijaż najczęściej nakłada się na wieczorne wyjścia, nie brakuje fanek stosowania ich na co dzień. Do make-upu dziennego sprawdza się baza glicerynowa, która nazywana jest również wodną. Posiada lekką konsystencję i właściwości nawilżające, dzięki czemu nie obciąża i nie zapycha cery. Drugim rodzajem jest baza silikonowa, która zdecydowanie jest faworytem na specjalne okazje. Widocznie wygładza cerę, ogranicza widoczność niedoskonałości i zmarszczek, jednak może zapychać skórę. Częste używanie jej może znacznie pogorszyć kondycję skóry.

Redakcja casadi.pl