Wysoki cholesterol objawy – które na niego wskazują?

W dzisiejszych czasach jedzenie przez nas spożywane nie jest tak zdrowe, jak jedliśmy w dzieciństwie. Na co dzień spożywamy bardzo dużo przetworzonej żywności i tłuszczu, które w oczywisty sposób niekorzystnie działają na ogólne działanie naszego organizmu. Należy to łączyć z podwyższeniem cholesterolu, który powoduje szereg chorób i obniża nasz komfort życia. Wysoki cholesterol objawy i skutki – przeczytaj nasz artykuł.

Wysoki cholesterol – co powinniśmy na ten temat wiedzieć?

Z pewnością bardzo ważne jest to, że wysoki cholesterol prowadzi do miażdżycy, choroby wieńcowej, udaru mózgu oraz zawału i chorób serca. Z roku na rok obserwuje się coraz więcej przypadków zachorowania. Dzieje się tak pomimo większej świadomości społeczeństwa na temat jedzenia i aktywności fizycznej. Wielu z nas po prostu nie chce się ćwiczyć i jeść zdrowo. Niezdrowe i tłuste jedzenie jest o wiele szybsze i często smaczniejsze.

Polecamy: https://casadi.pl/produkty-bogate-w-blonnik-i-ich-wlasciwosci/

cholesterol

Wysoki cholesterol objawy

Do najczęstszych objawów wysokiego cholesterolu należą między innymi ból nóg, nocne skurcze stóp, zmiana koloru skóry na nogach, jak i zimne stopy. Wiadomo, że te objawy nie muszą od razu oznaczać zbyt wysokiego cholesterolu, ale warto wiedzieć czego można się spodziewać.

Zbyt wysoki cholesterol bardzo ściśle wiąże się z różnego rodzaju zatorami żylnymi, jak i chorobami serca. Najlepiej zawczasu zadbać o swój poziom cholesterolu tym bardziej jeżeli mieliśmy w rodzinie kogoś z wyżej wymienioną przypadłością i mamy po prostu do tego predyspozycje genetyczne.

Bardzo niepokojące jest to, że z roku na rok rośnie liczba osób, które cierpią z powodu zbyt wysokiego cholesterolu. Przecież świadomość ludzi jest coraz większa i powinniśmy się tego typu przypadłości wystrzegać jak ognia. Jeżeli mamy podwyższony cholesterol i nie podejmujemy leczenia ani nie zmieniamy trybu życia, narażamy się na PAD, czyli na chorobę tętnic obwodowych. Według statystyk podwyższony cholesterol ma aktualnie aż 20 milionów Polaków. To jest naprawdę przerażająca liczba.

Zobacz także: https://casadi.pl/co-jesc-na-diecie-ketogenicznej/

wysoki cholesterol

Kolejne bardzo ważne informacje na temat wysokiego cholesterolu

Miażdżyca jest to choroba, która polega na zwężaniu się ścian wewnętrznych żył, prowadząc do zatorów i powstawaniu blaszek miażdżycowych. Na ściankach wewnętrznych odkłada się ten nieszczęsny cholesterol, który nie pozwala krwi swobodnie płynąć. Krew nie ma możliwości dotlenienia całego organizmu, w związku z tym organizm powoli umiera.

Im starsza jest osoba, tym bardziej narażona ona jest na negatywne skutki podwyższonego cholesterolu. Do grupy ryzyka należą także osoby, które są otyłe, palą papierosy, cierpią na wysokie ciśnienie oraz mają choroby układu krążenia. To właśnie te osoby powinny bacznie obserwować swoje nogi (na których najszybciej widać objawy podwyższonego cholesterolu). Warto także znaleźć odpowiednią dla siebie i co najważniejsze – zdrową dietę i zwiększenie aktywności fizycznej.

Nie trzeba wiele, żeby ustrzec się podwyższonego cholesterolu. W aptece można znaleźć najróżniejsze specyfiki, które wspomagają działanie naszego organizmu w walce z cholesterolem i nie są wcale drogie.

Ze względu na to, że krew nie ma jak krążyć, nie dostarcza ona organizmowi odpowiednich składników odżywczych. Można się więc spodziewać, że osoby z podwyższonym cholesterolem mają rzadkie i cienkie włosy i paznokcie. Jeżeli zauważymy u siebie już pierwsze symptomy podwyższonego cholesterolu, to nie ma na co czekać – trzeba udać się do naszego lekarza pierwszego kontaktu. To właśnie on zleci nam najpotrzebniejsze badania, a także przeprowadzi z nami wywiad lekarski.

Redakcja casadi.pl